ZÁLADNÍ INFORMACE o Klubu hvězdy v lese

 Jsme držitelé titulu certifikovaná LMŠ.

Školka blízká přírodě.

Připojujeme se k etickému kodexu pedagoga lesní MŠ.

Jsme členem Asociace lesních MŠ

 

 

 

  • Provozní doba je pondělí – čtvrtek 8:45 – 15:30
  • Školka je zřizována spolkem není zapsaná v rejstříku MŠMT. Proto jí podle platné legislativy přináleží název lesní klub.
  • Hvězdy v lese z.s. jsou členskou organizací Asociace lesních MŠ a v r. 2016 školka obdržela osvědčení  o splnění Standardů kvality.
  • Zázemí školky tvoří maringotka vytápěná krbovými kamny a dřevěný zahradní altán v zahradě. Na pozemku o rozloze cca 1500 m2 není voda ani elektřina. Na záchod chodíme do kompostovací separační kadibudky a myjeme si ruce v teplé tekoucí vodě a mýdlem. V maringotce trávíme cca 2 hodiny ze 6,5-7 denně, obědváme a svačíme u stolu.

příspěvěk na provoz

Školka je zapsaným spolkem a svůj provoz financuje z členských příspěvků. Příspěvky na provoz pro r. 2020/21 je stanoven v rozmezí 7100 – 8700 Kč měsíčně. Kromě toho se rodiče podílejí se na zajištění provozu nefinančním způsobem: dovozem vody, úklidem, péči o zahradu atd.

přijímací kriteria

Zápis do lesního klubu Hvězdy v lese z.s. probíhá v prvních dvou týdnech května formou individuálních pohovorů se zájemci.  Podmínkou pro zapsání dítěte do lesního  klubu je účast na tzv. semináři pro rodiče, který se koná zpravidla koncem března.

Z důvodu ochrany soukromí dětí nepořádáme dny otevřených dveří, ale právě tento seminář pro rodiče.

V případě, že se uvolní místo ve školce během školního roku, jsou kontaktováni zájemci na čekací listině a probíhají rozhovory.

Kriteria pro přijetí:

– účast rodičů na semináři pro rodiče (povinné)
– sourozenci již docházejících dětí (100% přednost na přijetí)
– dítě ve věku 2,5 – 3,5 roku (Máme věkově smíšenou skupinu, tj. snažíme se mít vyrovnané zastoupení ročníků od batolat po předškoláky). Pokud se někdo odstěhuje, hledáme na jeho místo právě tak staré dítě.)
– soulad s filosofií komunitou podporovaného vzdělávání a s myšlenkami waldorfské pedagogiky
– soulad s výchovným přístupem lesního klubu Hvězdy v lese
– bydliště v blízkosti
– speciální vzdělávací potřeby 

Na základě výše uvedených parametrů pak kolégium vybere z uchazečů zájemce pro individuální pohovor – zápis. Je nám velice líto, že nemůžeme přijmout všechny úžasné děti. Chceme však zůstat malou školkou. V případě, že se nemůžeme rozodnout, rozhodujeme losováním.

 

Chtěl/a byste k nám přihlásit své dítě?
 

Nezapomeňte uvést datum narození a jméno
dítěte. Napište proč byste chtěli, aby vaše dítě chodilo do lesního klubu Hvězdy v lese?Sledujte aktuální dění na našem Facebooku.